Przy okazji wizyty sióstr z Ewangelicznego Zgromadzenia Sióstr Maryi w Darmstadt zorganizowaliśmy wywaid z siostrami Teklą i Dawidą. Wywiad był wyemitowany w wieczornym programie Radia eM, 6 maja 2015 roku o godz. 20:00.

Wywiady można słuchać na 107,6 FM (na Śląsku, Zagłębiu i w Krakowie oraz poprzez stronę http://radioem.pl/Sluchaj

Ewangeliczne Zgromadzenie Sióstr Maryi w Darmstadt to luterańskie ekumeniczne zgormadzenie zakonne, założone w 1947 roku przez teologa i intelekstualistkę Bazyleę Schlink. Główne filary zgromadzenia, to pojednanie i uleczenie ran przeszłości, pokuta, uwielbienie i Izrael.

Zgromadzenie wyrosło z doświadczenia horroru podziału i nienawiści podczas II Wojny Światowej. Siostry są obecne na różnych kontynentach głosząc siłę miłości i przebaczenia. Próbują budować mosty między narodem niemieckim i Izraelem, między Polakami i Niemcami, Japończykami i Koreańczykami, aborygenami żyjącymi w Australii.

Siostry są znane w Polsce głównie dzięki przeprosinom wobec Polaków za krzywdy II Wojny Światowej, które zostały zamieszczone w Gazecie Wyborczej w 2014 roku z okazji 75. rocznicy ataku Niemiec na Polskę.