Serdecznie zapraszamy do włączenia się w internetową konferencję online która gromadzi ocalałych z Holokaustu, organizatorów Marszu Życia z ponad 20 krajów, polityków z Izraela i przedstawicieli społeczności żydowskich z całego świata. Razem opowiadają się oni za pamięcią, pojednaniem, Izraelem i przeciwko antysemityzmowi:
POWSTRZYMAJMY wirusa antysemityzmu – ZJEDNOCZENI, by być światłem.

Czasy pandemii i epidemii w historii zawsze były okresami, gdy antysemityzm rozprzestrzeniał się niczym wirus. Widzimy, jak teorie spiskowe łączą Izrael i Żydów z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
Na międzynarodowej konferencji poświęconej Holokaustowi w Yad Vashem w styczniu tego roku około 55 głów państw i przywódców z całego świata zobowiązało się do aktywnej walki z antysemityzmem w swoich krajach. Nie możemy zaprzestać tej walki w czasie globalnego kryzysu koronawirusa.

Z okazji Jom haSzoa, żydowskiego Dnia Pamięci o Holokauście, ruch Marszu Życia organizuje międzynarodowe wydarzenie online. Nawet jeśli Marsze nie mogą się odbyć z powodu ogólnoświatowych ograniczeń dotyczących wychodzenia na zewnątrz, jako przedstawiciele 25 krajów pragniemy podnieść swój głos dla upamiętnienia Szoa, dla pojednania, oraz jako wyraźny znak wsparcia dla Izraela i sprzeciwu wobec antysemityzmu.
Stoimy razem w czasie globalnego kryzysu koronawirusa i wspólnie deklarujemy: „Powstrzymajmy wirusa antysemityzmu!” Chcemy być aktywni w swoich domach i czynić to, co właściwe, dla uzdrowienia naszego kraju! Tikkun Olam!

Livestream: https://marchoflife.org/pl/live/